AVČ Haná Ochrana zvířat, aktuální kampaně a informace jak můžete pomoct týraným psům, týraným koním a jiným zvířatům. Pomozte nám podpisem petice změnit zákon. www.avc-hana.eu
JSEM PROTI týrání, zneužívání, špatným podmínkám při chovu, přepravě a nehummánímu zabíjení zvířat. Zvíře vnímá a cítí, zvíře není věc!
Podepiš petici
řeklo 9589 hlasů
      Homepage   Registrace   PeticePETICE   PODPOŘTE NÁS   Daruj 10 Kč   Ke stažení   DiskuzeDISKUZE   SHOP   Kontakt 
Novinky

PETICE

Aktuální projekty

Ochrana přírody

Týrání zvířat

Podporujeme

PODPOŘTE NÁS

FOTOGALERIE

KONTAKT


Facebook Přátelé zvířat


Podepiš petici - Stop týrání zvířat

Romanita.cz - Laso a kolty

Proč petice

Vaše pomoc

Výsledky 
Text petice a petiční archy ke stažení ve formátu PDF.


| PETICE |
"STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT"


dosud řeklo 9589 lidí


Stáhnout petiční archy k tisku
Skeny petice můžete
zaslat ve formátu JPG/PDF
na email info@avc-hana.eu
(doporučené graf. rozlišení min. 300dpi)

 
Jméno
 
 
Podpořte nás na Facebooku
Příjmení
Adresa
(Ulice,čp,město,psč)
Stát
Email
Kontrolní číslo
Kontrolní kod


Stažením, podepsáním a zasláním petice na náš email nebo adresu

NÁM POMŮŽETE!!


Vyplněním a odesláním online formuláře

NÁS PODPOŘÍTE!!


Váš hlas v internetové petici nemá takovou váhu, jako skutečné podpisy na petici tištěné. Proto nám prosím kromě hlasů v online petici zasílejte poštou nebo emailem naskenované podepsané petiční archy.

Vyplněním svého jména, adresy a emailu podpoříte svým hlasem online verzi petice. Jaký je rozdíl mezi písemnou a online peticí?
Na Facebooku se k této petici od listopadu do konce
prosince 2011 přidalo přes 153.217 lidí.

 

PETICE
"STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT"dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

Tisíce zvířat jsou ročně mrzačeny, týrány a zbytečně usmrceny z pokusných, módních, náboženských, ekonomických a jiných důvodů. Ať už se jedná o zvířata domácí, mazlíčky, hospodářská, zájmová, exotická, pokusná, volně žijící, nebo chovaná pro kožešiny, masný průmysl, či sportovní využití.

Současná legislativa v ČR umožňuje dostatečně účinnou ochranu jak volně žijících, tak domácích a hospodářských zvířat. Po dlouhé době došlo, i na základě veřejného mínění, k dalším legislativním úpravám a přehodnocení statutu zvířete. Zvíře se již nepovažuje pouze za neživou věc. Je to živý, vnímající tvor, cítící strach a bolest, mnohdy se sociálními vztahy a návyky, jejichž změny jsou, zvláště při dlouhodobém působení negativních vlivů, jako je stres a týrání, dosti patrné, a zanechávající trvalé psychické a fyzické následky na organismu zvířete. Do jisté míry byla upravena jejich práva na vhodné životní podmínky, minimální požadavky na způsob chovu, přepravy, léčby, zacházení, způsob jejich usmrcování. Změny se dotkly také trestů za týrání a možnosti odebrání zvířete a zákazu činnosti tomu, kdo tato zvířata týral.

Stále však existují případy, kdy viníci unikají trestům nebo se o jejich prohřešcích neví, nechce vědět, nebo dokáží využít nedokonalosti a vyjímek v současné legislativě. Týrání a zbytečné utrpení zvířat pak pramení mnohdy z bezohlednosti, nezodpovědnosti a laxního přístupu lidí k věcem, které se denně dějí kolem nás.

My, níže podepsaní, proto požadujeme:  • Legislativní projednání a úpravu příslušného zákona, která by umožnila s přihlédnutím na místně příslušné podmínky, omezit počet zvířat chovaných či opatrovaných jednou osobou na jednom místě. Zvláště pak koček, psů, koní, kožešinových a jiných domácích a hospodářských zvířat.
  • Zpřísnění podmínek pro chov většího počtu zvířat stejného druhu na jednom místě pro účely získávání příjmu a obživy - tedy podnikání. Zákonem přesně definovat podmínky splňující nutné minimální standardy pro chov daného typu zvířete, a to nejen pro podnikatelské, ale i soukromé využití.
  • Úplné zakázání farmového chovu kožešinových zvířat a omezení počtu doma chovaných kožešinových zvířat pro jejich primární účel, tedy kožešiny, maso, případně jiné produkty specifické pro daný typ zvířete.
  • Omezit celkovou dobu přepravy zvířat (zvláště jatečních) a více kontrolovat zda při jejich nakládce, přepravě, manipulaci a vykládce nedochází k porušování veterinárních a jiných právních předpisů.
  • Znemožnit či zakázat neustále probíhající a diskutované transporty jatečních koní a jiných zvířat (při kterých dochází díky nevhodným přepravním podmínkám ovlivněných ekonomickými podmínkami k extrémnímu strádání, utrpení, zraňování a úhynům zvířat), zvláště směrem z Polska, do jiných evropských států přes naše území.
Děkujeme…


Lužní lesy a mokřady v okolí Chropyně
Záchrana lužních lesů.


       Přihlášení
Uživ.jméno

Heslo


Registrace
Poslat heslo

        Doporučujeme

        Náhodné foto


        Odkazy
Nadace na ochranu zvířat
Svoboda zvířat
Příroda.cz
Lužní lesy a louky
Projekt Lužní lesy
Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky
Ministerstvo životního prostředí
Česká jezdecká federace
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky
www.turistik.cz
Atlas Česka
Ministerstvo kultury ČR
České výlety
Výletník.cz
Unesko Czech
Westerňáci.cz
Práce z domu
Nábytek Kunovice
Elektro Hrabal
Český nábytek
Ranch Montgomery
Satanranch.cz
Helium WebDesign
Allianz pojišťovna
I-město
Moje Podnikání
Shopengines - eshop zdarma
Veterinární klinika Kroměříž
Milujem Koníky (blog)


 

Chci zde mít svou reklamu


   Pomozte drobným finančním darem týraným a opuštěným zvířatům.    Podpořte nás umístěním odkazu avc.hana.eu na naše www stránky. Homepage
Vložit článek
Podepsat petici
Jak můžete pomoci?
Registrace
Kontakt
Fotogalerie
Jsme na Facebooku


© AVC-Hana.eu (2017) ¤ Všechna práva vyhrazena. | Design and programming by Helium WebDesign.
Provozovatel těchto stránek nezodpovídá za správnost a formu informací uveřejněných třetími stranami a nemusí se s jejich názorem ztotožňovat. AVČ-Haná (Aktivní veřejná činnost Haná) je dobrovolným spolkem příznivců myšleky podporovat činnosti, zájmy a projekty z oblasti ochrany zvířat, přírody, krajiny, kultury, vzdělávání, environmentu, a to prostřednictvím těchto www stránek, přímou i nepřímou pomocí a propagací zde uvedených projektů, peticí, záchraných a jiných akcí. Poskytnutí osobních a jiných údajů prostřednictvím www formulářů na tomto webu je zcela dobrovolné. Vyplněním a odesláním těchto údajů souhlasíte dle zákona č. 101/2000 Sb. se shromažďováním, uchováním a zpracováním osobních údajů provozovatelem tohoto webu. Současně tímto souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení ze strany provozovatele tohoto webu.